Parfums de Marly

Jedna z najbardziej znanych niszowych marek, która posiada wyjątkową historię związaną z samym królem Ludwikiem XV. Dwór za jego czasów tonął w oparach przeróżnych aromatów, które unosiły się nawet z królewskich fontann. Ludwik XV słynął z wielkiego zamiłowania do najróżniejszych zapachów, którymi otaczał się w swoich apartamentach i wokół pałacu, zatrudniając do ich tworzenia własnego perfumiarza, a także z organizowania wystawnych bali. Jednak perfumy nie były jedyną obsesyjną pasją Ludwika XV. Równie ważne były dla niego konie, dla których budował najwspanialsze na świecie stajnie, trenował jeździectwo, z fascynacją obserwował ich rywalizację podczas wyścigów. Wyrazem tej pasji stały się również wspaniałe rzeźby koni, znane jako „La Cour Marly” ozdabiające park pałacu w Marly, ulubionej rezydencji króla.

Pierwsze zapachy marki Parfums de Marly powstały w 2009 roku. Dziś ich gama jest znacznie szersza i opierają się one o nowe inspiracje, niemniej wszystkie łączą największe pasje Ludwika XV. Kompozycje ubrane w wytworne kreacje, budzące skojarzenia z dworem królewskim, noszą imiona rzadkich ras koni i odzwierciedlają ich charakter, przenosząc czar pałacowych komnat, euforię towarzyszącą wyścigom konnym oraz cały urok niesamowicie bogatej francuskiej historii.
W naszej ofercie dostępna jest seria damskich perfum, kompozycji męskich, jak i 8 zapachów unisexowych, wśród nich BESTSELLERY: Delina i Layton
Loading...