Arte Profumi

Perfumy Arte Profumi

Arte Profumi to Włoski niszowy dom perfumeryjny, który ma swoją siedzibę w Rzymie. Perfumy Arte Profumi powstały z zamiłowania do sztuki i świata oraz z potrzeby połączenia tych dwóch dziedzin. Twórcami marki są trzy osoby – dyrektor Michele Iannone, jego siostra Mariagrazia i żona Monica. Ich doświadczenie wywodzi się z dwóch butików z lat 60-tych, prowadzonych przez rodziców Michele i Mariagrazi.  W 2013 roku, rodzinne trio, stworzyło własny niszowy dom perfumeryjny Arte Profumi. Perfumeria Arte Profumi posiada w swojej bazie zapachowej 29 zapachów. Pierwsze perfumy powstały w 2013 roku.

 Marka Arte Profumi, jest efektem pasji jej twórców. Podczas tworzenia zapachów kierowali się sugestiami doznań pobudzających wszystkie zmysły oraz połączyły to z własnym wyczuciem artystycznym. Głównym motywem powstania perfum Arte Profumi było przywołanie aromatów, które przemawiają do naszej podświadomości, które przenoszą nas z powrotem do pamięci zapachu, przekazywanej wraz z dziedzictwem genetycznym, nawet bez bezpośredniego poznania zapachu. W ten sposób odbiorca rozpoznaje pierwotną wartość zapachu - archetyp.

Kompozycja perfum Arte Profumi ma wysokie stężenie naturalnych surowców bez udziału wody podczas mieszania perfum. Dzięki temu perfumy Arte Profumi pozostają na skórze przez długi czas, można je dowolnie mieszać i w ten sposób skomponować unikalną, osobistą mieszankę.

 

Co wyróżnia perfumy ARTE PROFUMI?

Coraz więcej współczesnych marek ma poważny problem z tym, że ich założyciele na siłę wymyślają naciągane historie, dziwaczne koncepcje, co powoduje, że nie mają problem ze stworzeniem czegoś interesującego. Właściciele Arte Profumi nie lubią tworzyć mitów, zamiast tego całą swoją uwagę skupiają na zapachach. To właśnie taka postawa, zapewnia im status marki niszowej (w pierwotnym tego słowa znaczeniu) oraz szacunek innych znawców tematyki.

Eksplorując koncepcję perfumerii jako dzieła sztuki, w którym wrażenia wizualne zastępują wrażenia zapachowe, dom perfumiarski Arte Profumi zainspirował się także zakładem krawieckim, którego ekskluzywne tkaniny, oryginalne modele i szlachetne wykończenia reprezentowały styl życia. Początkowo praca Arte Profumi polegała właśnie na nadawaniu zapachu nowoczesnej i współczesnej sztuce, tworzeniu esencji do poznania ścieżek olfaktorycznych w celu osiągnięcia pełnego doznania sensorycznego. Następnie koncepcja ewoluowała. W wyniku ewolucji twórcy uznali, że ​​perfumy są ściśle związane ze światem sztuki w połączeniu lub nie z dziełem, ponieważ jest w stanie wywołać to samo pragnienie komunikowania się i przekazywania emocji, to ożywia również twórcę.

Rezultatem tej pracy jest seria silnie skoncentrowanych zapachów: mocnych, kwaśnych, autorytarnych, delikatnych, ospałych, zmysłowych, których sugestywna zdolność jest podsumowana w kilku zdaniach, które zamykają i pozwalają rzucić okiem na mały zaczarowany świat.

Światopogląd nie jest liniowy, rozwija się i rozwija, nawet niekonsekwentnie, mieszając różne mono-zapachy, które mają być używane razem, aby każdy mógł stworzyć własną olfaktoryczną postać.

Loading...