Tiziana Terenzi

Tiziana Terenzi

W zasadzie jest to jedna z marek, których nie trzeba przedstawiać, zna ją większość klientów niszowych perfumerii. W wielu miejscach można spotkać produkty wzorowane na zapachach marek należących do rodziny Terenzich, co świadczy o tym, że kompozycje tej marki są uwielbiane i wyjątkowo pożądane. Jednak tylko niewielka grupa pasjonatów wie, że nazwisko Terenzi znane było dużo wcześniej przed pojawieniem się marki we współczesnych perfumeriach. Historia tego rodu sięga czasów starożytnych, a przez lata pojawiało się wiele ważnych postaci: dramaturga, szlachcica, wynalazcy, artysty a nawet oficera. To zainteresowania tego ostatniego – oficera Guglielmo Terenziego, który w 1968 roku założył Cereria Terenzi, stały się kamieniem węgielnym działalności perfumeryjnej rodziny. Początkowo na rynek wprowadzone zostały świece paschalne, następnie kolekcja wód kolońskich, a pasję przekazaną przez ojca rozwinął syn – Evelino Terenzi, który przekształcił swój pokój w prowizoryczne laboratorium perfumeryjne. Jego dzieci – Tiziana i Paolo przejęły firmę i obecnie współpracują tworząc własne zapachy, które są wyrazem luksusu, najwyższej jakości, pasji i poświęcenia przy dopracowywaniu najdrobniejszych szczegółów.
Inspiracje rodzeństwo czerpie z podróży, magicznych włoskich zakątków regionu Emilia-Romagna, żeglarstwa, obserwacji gwiazd, wydarzeń, tradycji, żywiołów, a każdy z zapachów ma wyjątkową, fascynującą historię.
Obecnie kolekcję Tiziany Terenzi tworzy kilkadziesiąt ekstraktów perfum, w Amisell proponujemy Państwu najciekawsze kompozycje unisexowe z różych serii, a przekrój grup olfaktorycznych wśród perfum tej marki jest wyjątkowo szeroki. 
tło z kwiatami i perfumami