Lubin

Parfums Lubin

Parfums Lubin to jeden z najstarszych domów perfumeryjnych na świecie. Jego historia jest związana bezpośrednio z wyższymi sferami epoki napoleońskiej, a jej produkty stały się wyznacznikami mody i hierarchii społecznej.

LUBIN, producent perfum od ponad 220 lat

W roku 1798, Pierre François Lubin przy rue Sainte Anne w Paryżu założył swój dom perfumeryjny, którego głównymi klientami były kobiety walczące o prawa społeczne, bywalczynie spotkań Termidoriańskich (przeciwnych twardej władzy Jakobinów) oraz członkowie subkultury „Incroyables”, która pojawiła się po okresie terroru jakobińskiego, którego następstwem była rewolucja francuska z roku 1789. Pierre François Lubin dostarczał perfumowane wstążki, maski na bale i puder ryżowy „Incroyables” i „Merveilleuses”. Jego najsłynniejszym dziełem były perfumy pierwotnie nazwane „Eau Vivifiante”, później przemianowane na „Eau de Lubin”.

Zapach perfum Lubin „Eau Vivifiante” podbił dwór cesarski. Jego wielbicielkami były Joséphine i Pauline Bonaparte księżniczka Borghèse. Obie damy stały się niekwestionowanymi ambasadorkami Perfum Lubin i przyczyniły się do ich promocji na dworach Europy i nie tylko. Po przywróceniu władzy Bourbonom, Lubin dedykował zapachy Perfum królowej Marie-Amelie. Fenomen perfum Lubin sprawił, że były one noszone przez wszystkie koronowane głowy Europy. W 1830 roku zostały eksportowane do Ameryki. W latach 60-tych, ubiegłego wieku, Lubin nadal istniała jako perfumeria. Kierownictwo nad nią sprawował Paul Prot Jr, którego pradziadek Felix przejął firmę od jej założyciela Pierre'a -François Lubin-a w 1844 roku.

Rodzina Prot zdecydowała się sprzedać firmę Lubin w 1969 roku. W latach 70-tych firma przeszła na własność francuskiej marki perfumeryjnej Roger&Gallet, następnie w 1984 roku została zakupiona przez Mülhens, jedną z najstarszych niemieckich perfumerii, założoną w Kolonii w 1792 roku. Produkcja perfum Lubin została przeniesiona do fabryki perfum Mülhens w Bickendorf koło Kolonii. W 1994 roku Mülhens zostało przejęte przez niemiecką firmę fryzjerską Wella, która pod koniec XX wieku zdecydowała się rozstać z Lubinem. Dom Lubin został przejęty na początku 2000 roku przez Gillesa Thevenina, byłego szefa w firmie Guerlain. Zyskał on poparcie Laurenta Prota, syna Paula Juniora, ostatniego rodzinnego przewodniczącego firmy Lubin. W 2004 roku, produkcja perfum Lubin została przeniesiona z powrotem do Francji. Perfumy Lubin są obecnie produkowane w małych ilościach w dolinie Loary i dystrybuowane przez sieć kilkuset wyselekcjonowanych firm w około 30 krajach.

Firma Lubin wciąż pozostaje w rękach prywatnych, dom perfumiarski Lubin posiada oddział - spółkę w USA (Lubin North America w Nowym Jorku), oraz w Wielkiej Brytanii (Lubin Limited, w Londynie).

W Paryżu, przy Saint Germain des Prés, zlokalizowany jest butik Lubin, który sprzedaje ponad 30 różnych perfum. W Musée international de la Parfumerie w Grasse we Francji, można znaleźć zabytkowe dokumenty, które posiadają herby Francji, króla Anglii i rosyjskiego cara.

Perfumy Lubin powstały przy współpracy z takimi twórcami jak Vanina Muracciole, Olivia Giacobetti, Lucien Ferrero, Roger Broudoux, Edmond Roudnitska, Thomas Fontaine, Henri Giboulet i Delphine Thierry. Lubin przez ponad dwa stulecia eksplorował odległe horyzonty, przedstawiał nasz świat na swój niepowtarzalny sposób i oczarowywał pokolenia świadków i twórców historii swoimi perfumami. Podobnie jak autor wybierający najpiękniejsze słowa, Lubin do swoich zapachów wybierał najcenniejsze materiały i esencje.

Perfumy Lubin dzieli się na kolekcje takie jak:

Portraits de Femmes, kolekcję otwierają portrety Anny, Ewy i Magdy. Kobiety o wyjątkowych osobowościach, które są inspiracją dla innych i ucieleśnieniem swojego czasu. .

Classique collection to linia perfum klasycznych. Lubin, wyraża się poprzez ponadczasowe perfumy inspirowane symbolami kobiet, które doskonale ucieleśniają swoje epoki.

Evocations charakteryzują akordy, które są zapachami nieskażonej natury. Każdy zapach z osobna przywołuje unikalne przeżycie w wyjątkowym miejscu.

Talismania – to kolekcja perfum Lubin inspirowana bohaterami, przygodami i mitycznymi postaciami.

Artistia – wyjątkowa kolekcja perfum Lubin, Poświęcona bohaterom dawnych cywilizacji. Każdy zapach w swojej intensywnej aromatycznej kompozycji odzwierciedla zalety i mocne strony epickich bohaterów. Perfumy Artistia są produkowane w limitowanych ilościach z najcenniejszych składników z całego świata. Są przeznaczone dla prawdziwych miłośników wyjątkowych perfum.

Loading...