Acqua di Portofino

Acqua di Portofino to włoska marka perfum niszowych, której właścicielem jest Profumitalia, należąca do rodzinnej firmy rodziny Cerizza. Marka Acqua di Portofino wyprodukowała wiele ekskluzywnych zapachów.

Acqua di Portofino – skąd się wywodzi

Półwysep Portofino położony jest nad Zatoką Tigullio na Riwierze Włoskiej – obok pięknej zatoki z licznymi drzewami kasztanowymi i oliwnymi. Sama wioska Portofino liczy około 550 mieszkańców i rozciąga się jak półksiężyc wzdłuż imponującego basenu portowego. Wielu celebrytów odkryło tę małą sielankę i osiedliło się tam, co z kolei przyczyniło się do popularności tego wyjątkowego miasteczka. Portofino, wraz z dwoma sąsiadującymi gminami Camogli i Santa Margherita Ligure zarządza przyległym rezerwatem morskim „Portofino”, który jest domem dla wielu rzadkich gatunków koralowców i zwierząt w tym licznej gromady delfinów.

Acqua di Portofino - inspiracja

Marka Acqua di Portofino dedykuje swoje zapachy miastu Portofino i z niezwykłą dokładnością oddaje piękno i magię tego niesamowitego miasta w swoich wykwintnych zapachach. Tak więc w filozofii marki dominuje element wody, co podkreśla jej nazwa, która w tłumaczeniu z języka włoskiego brzmi jak „Woda Portofino”. Dlatego perfumy Acqua di Portofino to praktyczne ucieleśnienie marzenia o pięknych jachtach, życiodajnej wilgoci, chłodzie morskiej bryzy, przygodzie i namiętnych powieściach, którym sprzyja sama rajska natura Portofino, „zapieczętowana” krystalicznie czystą wodą.

 

Linia Acqua di Portofino została stworzona przez Francescę Casiraghi i jest inspirowana jej miłością do morza i żeglarstwa. Acqua di Portofino oddaje ducha żeglarstwa i nie tylko to: oddaje także hołd rodzinnemu miastu Francescki Casiraghi czyli Portofino.

Zapachy Acqua di Portofino są inspirowane lokalnymi elementami, takimi jak pittosporum, wiśnia czy jaśmin wodny. Wyjątkowe perfumy Acqua di Portofino kupisz w naszej perfumerii internetowej

Loading...