Masque Milano

Masque Milano - wyjątkowe, włoskie perfumy

Masque Milano stworzyło dwóch mężczyzn, których łączy wiele wspólnych pasji. Twórców marki Masque Milano łączy miłość do opery i chęć zaprezentowania włoskiego kunsztu i odniesienia się do różnych „masek”, które nosimy w naszym życiu. Poprzez pachnące historie, rozgrywające się w niezwykłej kolekcji wspaniałych zapachów Masque Milano, można poczuć ducha operowych utworów. Masque Milano z pewnością trafia we właściwe nuty… Wielu filozofów, artystów i dramaturgów tworzyło na scenach aluzje na temat naszego życia. W Masque Milano moment otwarcia był momentem, w którym założyciele Alessandro Brun i Riccardo Tedeschi spotkali się po raz pierwszy: mieli ze sobą tak wiele wspólnego, że połączenie sił wydawało się naturalne.

Pasje do podróży, czytania, muzyki. Założyciele Masque Milano kochają designerskie przedmioty, naturalne materiały, ręcznie robione detale. Obaj mają takie samo zaangażowanie w pracy, a także radosne podejście do życia. To dwaj zagorzali marzyciele, którzy postanowili ożywić swoje emocje. W 2010 roku – po latach badań nad zapachami i esencjami w Grasse założyli Masque Milano. Jak p-profesjonalni twórcy, nauczyli się, jak zarządzać grupą Matres parfumeurs oraz rzemieślnikami z całych Włoch. Zafascynowani perfumami i szlachetnymi zapachami, rozwinęli swoją wiedzę i doświadczenie, rozpoczynając program edukacyjny w zakresie technik zapachowych (obejmujący studiowanie fachowej literatury, uczestnictwo w seminariach i szkoleniach).

Dzięki ciężkiej pracy i poświęceniu stworzyli niepowtarzalny dom perfumeryjny, w którym powstają wyjątkowe zapachy. Swoje wspomnienia zapisali słowami, okazało się, że to zbiór „scen”, reprezentujących chwile z ich przeszłości, odwiedzone miejsca, przyjaźnie i miłość, emocje i powracające marzenia. „Gdybyśmy tylko mogli ożywić każdą z tych scen … ujawnilibyśmy nasze najskrytsze ja, wznoszące się z absolutnie intymnego i nieuchronnie prywatnego punktu widzenia, aby spojrzeć na rzeczy z uniwersalnej perspektywy …” Akty i sceny, w których młode i utalentowane nosy – wschodzące gwiazdy światowego perfumiarstwa artystycznego – nosiłyby maskę i interpretowały swoje role. 

Alessandro Brun Masque Milano

Urodzony i wychowany w Mediolanie, jak każdy prawdziwy mediolańczyk wyrobił sobie przekonanie, że ta lombardzka stolica jest pępkiem świata. Jako dziecko uwielbiał słuchać muzyki i pisać wiersze z matką, a także wpatrywać się w swojego ojca – rzemieślnika dmuchającego szkło – w warsztacie, który tworzy czarujące artefakty z dmuchanego szkła. Alessandro Brun zdobył doświadczenie, które na zawsze zmieniło jego życie. Studiował rok Anglii, tam poznał wielu wyjątkowych ludzi, ale także był to czas ciszy i introspekcji. Zakochał się w krainie Albion, jej klimacie, pubach i literaturze gotyckiej.

 

Po powrocie do Mediolanu ukończył studia i został profesorem Politechniki w Mediolanie, dzięki czemu został zaproszony do wygłaszania wykładów w kilku krajach. Podróże dostarczyły mu niezapomnianych wrażeń, które uwiecznił w swoim dzienniku podróży. Swoje badania naukowe skupił na zarządzaniu dobrami luksusowymi i zdobył wiedzę z pierwszej ręki na temat włoskiego dziedzictwa rzemieślniczego, eksplorując skórę – ucząc się techniki siodła – oraz sztukę złotniczą – projektując i tworząc ręcznie robioną biżuterię.

 

Po tych osobistych doświadczeniach jeszcze bardziej utwierdził się w przekonaniu, że każdy warsztat rzemieślniczy posiada dziedzictwo bezcennego know-how, które należy zachować i wykorzystać. Połączył siły z Riccardo, aby stworzyć coś wyjątkowego, a ostatecznym celem było umożliwienie całemu światu doświadczenia doskonałości włoskiej marki. Nie zważając na kryzys finansowy, który mocno uderzył we Włochy, uparcie pracowali nad swoim marzeniem… „pewnie wzbiją się w niebo”.

Ricardo Tedeschi współtwórca Masque Milano

Urodzony w Asyżu, średniowiecznym mieście między Florencją a Rzymem,gdzie> przebywał  do 25 roku życia. Pasjonował się sztukami wizualnymi, literaturą, muzyką i matematyką. Studiował grę na gitarze klasycznej w Konserwatorium w Perugii, a następnie zdobył tytuł magistra inżynierii elektronicznej uzyskany na Uniwersytecie w Perugii.

Pewnego letniego wieczoru we Florencji Riccardo spotkał Natashę, Australijkę, która namówiła go, by pojechał za nią do Melbourne i zapisał się na Uniwersytet Monash. W Australii odkrył ekscytujący świat perfum: praca Natashy w MOR Cosmetics ukazała mu nowy, fascynujący i niezbadany wymiar. Riccardo znalazł inspirację i swoją ścieżkę. Po powrocie do Włoch przeniósł się do tętniącego życiem Mediolanu, gdzie pracował jako konsultant. Jego pierwsze spotkanie odbyło się w grupie „LVMH parfum et cosmetique”, co dało mu możliwość zrozumienia działalności prestiżowych marek perfumeryjnych, takich jak Dior, Guerlain, Kenzo, Givenchy i Acqua di Parma. W tym samym okresie uzyskał tytuł magistra zarządzania biznesem w Szkole Biznesu Politechniki w Mediolanie i poznał Alessandro, eklektycznego i młodego profesora, który wkrótce zdobył jego szacunek i podziw. Przyjaźń między Alessandro i Riccardo stała się silniejsza, a ich wspólne pasje do sztuki i perfum zachęciły ich do założenia własnego domu perfumeryjnego, swobodnego wyrażania kreatywności.

Loading...