Ciro

PERFUMY CIRO – jedna z pierwszych niszowych marek zapachowych

Ciro to powstała w latach 20 XX wieku w Nowym Jorku jedna z pierwszych niszowych marek  zapachów produkowanych we Francji. Wówczas wydane kompozycje kojarzyły się z przepychem, awangardą, odważnym stylem. Założycielem i twórcą był Jacob S. Wiedhopf – syn niemieckojęzycznych imigrantów, który zafascynowany sztuką perfumiarstwa zrealizował własną wizję idealnych perfum. Marka jednak Ciro nie przetrwała próby czasu, nowych trednów, oczekiwań i w latach 60 wydała swoje ostatnie kompozycje. 

CIRO – powrót legendy

Rok 2018 okazał się przełomowy – Ciro powróciło na rynek perfumeryjny z kolekcją 6 zapachów o bardzo wysokiej koncentracji olejków eterycznych, w której łączy 100-letnią tradycję i nowoczesność, ożywiając ducha legendarnej marki. W Amisell znajdą Państwo kompozycje Ciro, które w charakterystyczny sposób odbiegają stylem od innych marek.

CIRO zawsze kojarzyła się z niezwykłymi dziełami sztuki perfumeryjnej

Nowe kreacje zapachowe CIRO nadal opowiadają historię marki – z dala od głównego nurtu. Wykwintne surowce, przetworzone w fascynujące kompozycje zapachowe przez znanych perfumiarzy. Efektowne i charakterystyczne, o olśniewającym blasku dzięki wysokiej koncentracji olejków perfumeryjnych. Niezrównane kompozycje zapachowe, które tworzą zmysłową przyjemność  dla miłośników zapachów i perfumiarzy, nonkonformistów węchowych.

CIRO charyzmatyczne kompozycje zapachowe.

Kompozycje zapachowe CIRO są sprzedawane w eleganckich, smukłych szklanych flakonach. Flakony CIRO są oprawione z boku kontrastową czernią. W połączeniu z solidną metalową pokrywą, pokrytą prawdziwym złotem tworzą niesamowity efekt wizualny, który jest dopełnieniem charyzmatycznej kompozycji zapachowej perfum CIRO.

Krótka historia Cirio

1921 – narodziny marki Ciro

Wraz ze swoim wspólnikiem Jacob S. Wiedhopf  zakłada spółkę z Guy T. Gibsonem, z która jest importerem perfum marki Caron. Siedziba firmy znajduje się w sercu Nowego Jorku przy Piątej Alei, miejscu narodzin awangardowej marki CIRO.

1923 - marzenie się spełnia

Zamiłowanie Jacoba Wiedhopfa do zapachów, jego niepohamowana kreatywność, zaowocowały jego pierwszymi własnymi kreacjami, które stworzył Gabilla zgodnie z jego specyfikacjami we Francji, ojczyźnie perfum. Jacob Wiedhopf sprzedawał je pod nazwa CIRO. Po czasie powstają nowe zapachy: PTAH, CHEVALIER DE LA NUIT, LE CHYPRE DU NIL & MASKÉE, które są jednymi z pierwszych niszowych perfum na świecie. Dzięki perfekcjonizmowi Wiedhopfa stają się one niezwykle popularne.

Sukcesem nie były tylko spektakularne zapachy w przyciągających wzrok flakonach, zaprojektowane przez Juliena Viarda i wyprodukowane przez Baccarat. Promocja perfum Cirio wsparta była także pomysłowymi kampaniami marketingowymi.

1936 - zmiana nazwy powstaje Parfums CIRO

Firma zmienia nazwę z Wiedhopf na Parfums CIRO, równolegle w tym czasie otwarta zostaje siedziba w Paryżu na legendarnym Place Vendôme. To początek podboju europejskich rynków.

1949 - Fundacja Zapachowa

W Nowym Jorku powstaje fundacja zapachowa, w której Wiedhopf i zostaje pierwszym prezesem.

1955 Perfumy Ciro na pokazie mody

W ramach jednego ze słynnych pokazów mody nowojorskiego luksusowego domu towarowego Jay Thorpe w hotelu Plaza, wiodącą rolę odgrywają trzy bestsellery marki Parfums CIRO – jako zapachowe odpowiedniki nazw ubrań marki Jay Thorpe Originals. Stylistycznie inspirowane zapachy, przyciągają publiczność podczas pokazu.

1961 – Ciro Panorama

W 1961 pojawia się Panorama, jako ostatni zapach marki Parfums CIRO, która do tego czasu wprowadziła na rynek ponad dwa tuziny perfum. Po premierze perfum Panorama, przez długi czas nie powstały nowe zapachy Ciro.

2018 - odrodzenie legendy Ciro

Parfums CIRO znów wracają na rynek. W hołdzie dla marki CIRO i jej dziedzictwa, stare klasyki posłużyły jako inspiracja dla współczesnych perfumiarzy, którzy stworzyli nowe interpretacje dawnych perfum. W celu podkreślenia rodowodu perfum, zachowano nazwy kreacji perfum, z których niektóre miały prawie 100 lat./p>

Loading...