Historyczne perfumy Lubin

Historyczne perfumy Lubin

W ostatnim czasie nasza oferta wzbogaciła się o markę Lubin – wyjątkowy francuski dom perfumeryjny z wieloletnią tradycją i niezwykle bogatą historią. Zapewne większość z Was kojarzy ją z kultowym zapachem Idole, który w 2005 roku zawirował rynkiem perfumeryjnym przepięknym aromatem pomarańczy z przyprawami w rumie. Jednak Lubin to nie legenda, lecz marka, której historia zapisuje się również teraz, kiedy powstają kolejne dzieła ich cenionej na całym świecie sztuki perfumeryjnej.

HISTORIA PERFUM Z KRÓLEWSKICH DWORÓW

Historia Lubin sięga końca XVIII wieku. W 1798 roku Pierre Français Lubin, zakładając butik Au Bouquet de Roses, rozpoczął trwającą do dziś produkcję opartą na tradycji, klasycznych recepturach i najwyższej jakości wykorzystywanych składników. Lubin swoją przygodę w świecie perfum zawdzięcza praktykom przy perfumiarzu Marii Antoniny, które pozwoliły mu rozwinąć skrzydła na tyle, by niedługo później sam mógł tworzyć perfumy dla największych dworów ówczesnej Europy. Jego wyjątkowe kompozycje zawęrdowały między innymi na dwory Napoleona I, brytyjskiego króla Jerzego IV, cara Rosji Aleksandra I, czy króla Francji Ludwika Filipa.

Ekspansja owoców twórczości poza Europę (m.in. do Stanów Zjednoczonych), rozsławiła nazwisko oraz markę Lubin jako ekskluzywną i cenioną przez wyższe klasy społeczne oraz wykreowała produkty Lubin jako wyznacznik mody.

Perfumy Lubin - FENIKS ODRODZONY Z POPIOŁÓW

W 1844 roku marka przeszła w ręce Felixa Prota – ucznia Lubina, który założył pierwszą w Europie nowoczesną fabrykę perfum w Cannes na Lazurowym Wybrzeżu. Potomek Prota przejmując ją, dołożył własną cegiełkę w budowaniu wizerunku marki, rozsławiając nazwisko Lubin na wszystkich kontynentach. Firma żyła i budowała swą historię przez kolejne pokolenia rodziny Prot. W tym czasie na rynek weszły kultowe zapachy: bogata mieszanka nut aromatycznych oraz kwiatów z balsamicznym tłem i bardzo intensywnym, szyprowym akcentem mchu dębowego - Nuit de Longchamp (1934), niepowtarzalne na rynku perfumeryjnym, niezwykle przestrzenne połączenie pudrowości i świeżości , czyli Gin Fizz (1955) i L'Eau Neuve – zapach wolności i swobodnej elegancji, kompozycja przełomowa, wprowadzająca w 1968 roku nowy wariant wody kolońskiej. Sprzedaż firmy Lubin zaledwie rok później, zapoczątkowała jej powolny upadek. Na początku XXI wieku nastąpiło jej odrodzenie dzięki ówczesnemu dyrektorowi Guerlain, by funkcjonować po dziś dzień jako niezależny dom perfumeryjny, produkujący wyłącznie we Francji. Symbolem odrodzenia marki jest nowa wersja słynnych perfum IDOLE, tym razem w wersji unisex, dostępna także w perfumerii AMISELL

PERFUMY ZE SKARBCA LUBIN DOSTĘPNE W AMISELL

W naszej perfumerii znajdziecie Państwo nie tylko wspomniane wyżej kompozycje: Idole, L'Eau Neuve, Nuit de Longchamp, Gin Fizz. W ofercie AMISELL pojawiła się także cała kolekcja TALISMANIA, w której oprócz słynnego Idole znajdziecie Akkad – cenne żywice rozświetlone mieszanką cytrusów, Galaad – symbol Orientu w drzewno-aromatycznej odsłonie, Korrigan – jedno z najpiękniejszych połączeń akordu alkoholowego z kremowo-mlecznym, kojącym ambrette oraz Upper Ten for Him – perfumy męskie ze skórzanym filarem w cynamonowo-drzewnej oprawie. 

Z serii EVOCATIONS poza L'Eau Neuve proponujemy lekki, aromatyczny Vetiris, który tworzą zielone nuty jałowca, cyprysa i wetywerii, Brittany Breeze i Attique w morskim klimacie, pierwszy z akcentami lawendy i geranium, a drugi z głównym figowym tonem oraz zapach inspirowany jeziorem położonym w gęstym lesie – Itasca, wypełniony leśnym klimatem z aromatycznymi nutami przypraw. Jeśli aromatycznych akcentów nadal będzie mało, to Bluff z pewnością zaspokoi niedosyt cytrusowo-przyprawową kompozycją z szałwią, limonką i wetywerią, przywodzącą na myśl region Prowansji.

Na naszej stronie znajdują się również wszystkie kompozycje z kolekcji CLASSIQUEUpper Ten for Her- ciepły, gęsty aromat ciemnej czekolady w niebanalnym zestawieniu z aromatem winogron i pieprzu, Kismet i Black Jade, czyli zapachy przenoszące w czasie do poprzedniej epoki – pierwszy, nieco przykurzony żywicami absolut róży stulistnej, drugi – również z różano-kadzidlanym akcentem, ale w korzenno-waniliowej otoczce. Róże znajdziecie także w Grisette z tej samej serii, jednak zdecydowanie świeższą, cytrusową.L de Lubin znów przenosi nasze zmysły w dawny klimat, łącząc bogactwo kwiatowych absolutów na słodko-drzewnej bazie. W Epidor, inspirowanym okresem żniw, znajdziecie słodkie śliwkowe akcenty w kwiatowej oprawie jaśminu, fiołka i kwiatu pomarańczy z wyraźną, suchą nutą tonki, a Princesses de Malabar – hołd dla księżniczek, z pewnością zaintryguje pudrowym akordem złożonym z nut magnolii, irysa, kwiatu bawełny, drzewa sandałowego i białego piżma.

Składy kompozycji zapachowych od marki Lubin, dostępnych w naszej perfumerii, opracowane zostały przez słynnych perfumiarzy: Thomasa Fontaine, Lucien Ferrero, Olivię Giacobetti, Henri Giboulet, Delphine Thierry, Rogera Broudoux.

Amisell

dodany kwi 27, 2021

Loading...