OBLICZA MORSKIEJ BRYZY 30 LAT PO WYDANIU COOL WATER Davidoff

OBLICZA MORSKIEJ BRYZY 30 LAT PO WYDANIU COOL WATER Davidoff

SYMBOL MĘSKIEJ ODWAGI WEDŁUG DAVIDOFFA

Pierre Bourdon tworząc Cool Water dla marki Davidoff, czerpał inspirację z wyobrażenia mężczyzny pełnego energii, nieustraszonego, odważnie rzucającego się w otchłań wzburzonego morza. W tej wizji ów mężczyzna bez trudu pokonuje morskie fale, wynurza się z nich jeszcze silniejszy i pewny siebie, pokazując swoją siłę witalną i niezłomność. Flagowy zapach Davidoff, który odzwierciedla ten obraz, jest równie dynamiczny. Otwiera go wyrazisty akord wodny wzmocniony aromatyczną mieszanką zielonych akcentów mięty, rozmarynu oraz mchu dębowego, co już na samym początku daje wyraz typowo męskich perfum. Serce jest nieco łagodniejsze dzięki zawartości białych kwiatów oraz lawendy, a w bazie Cool Water Pierre postawił na drzewny filar z tytoniowym tłem.

COOL WATER JAKO PIERWOWZÓR PERFUM W MORSKIM KLIMACIE

Po wejściu na rynek Cool Water, nurt perfum wodnych rozwinął się bardzo prężnie. W ofercie marki pojawiło się kilkadziesiąt flankerów zapachu z 1988 roku, wielu kolejnych wersji doczekała się także woda Cool Water dla kobiet, wydana w 1996 roku. Praktycznie każda z mainstreamowych marek ma w swojej ofercie zapachy w wodnym klimacie, oparte na aromamolekułach odzwierciedlających zapach wzburzonych morskich fal. Jeśli jesteście fanami tego typu zapachów i ciekawi Was jakie kompozycje w podobnym, wodnym stylu oferują marki niszowe, bazujące na naturalnych esencjach, to zachęcamy do prześledzenia naszej oferty, a poniżej znajdziecie kilka propozycji z naszych wirtualnych półek.

COOL WATER DAVIDOFF I ŚWIEŻOŚĆ MORSKIEJ BRYZY W ZAPACHACH DOSTĘPNYCH W AMISELL

Skoro Cool Water Davidoff jest na Twojej liście ulubieńców, to być może Verde di Mare, Oceania, Mare Pacifico, Brittany Breeze i Oltremare zainteresują Cię równie mocno. Każdy z nich pozostaje w morskim klimacie, jednak dzięki naturalnym składnikom rozwija się zaskakująco i odmiennie od pozostałych.
VERDE DI MARE BOIS 1920, jak sama nazwa wskazuje, wypełniają akcenty morskie w aromatyczno-zielonej oprawie. Morską zieleń w tym zapachu odzwierciedla wodny akord podkreślony geranium, wokół wibrują nuty cytrusowe, naturalne akcenty zielonego galbanum, liści herbaty i petitgrain, a ciekawej ostrości dodaje jałowiec i czarny pieprz. Drzewna baza doskonale utrzymuje zapach, dzięki czemu świeżość bryzy pozostaje na ubraniach przez kilka godzin bez konieczności dodatkowego użycia. Składniki zapachu połączone zostały w taki sposób, że wydają się być zmrożone, niezwykle orzeźwiające i energetyzujące. Z pewnością Verde di Mare sprawdzi się nie tylko na wczasach w nadmorskich rejonach, ale i na dzień, i na wieczór w każdej okazji.
MARE PACIFICO LINARI jest zdecydowanie bardziej wytrawny niż poprzednik, wprowadza klimat już nie z plaży, czy portu, ale raczej z morskiej podróży w wietrzny dzień. W Mare Pacifico słony, wodny ton budują: trawa morska, nuty morskie i aromamolekuła calone, która dodaje nieograniczonej morskiej przestrzeni. Otwarcie zapachu jest drzewno – aromatyczne, wzbogacone matte i cyprysem. W bazie również znajdziemy drzewne składniki. Mare Pacifico kojarzy się z pokładem statku, drewnem pachnącym słoną wodą oceaniczną i wymywanym przez morskie fale bursztynem. Będzie odpowiedni na wiosnę i na lato, raczej na dzień, a polecamy go dla mężczyzn, którzy lubią intrygować tajemniczością i spokojem. 
BRITTANY BREEZE LUBIN – tu wodny klimat Atlantyku budują nie tylko morskie aromamolekuły (nuta jodu i morskiego sprayu), ale też aromatyczne nuty: mięta, tymianek, geranium, dzięgiel, lawenda oraz galbanum. Wyczuwalny już od otwarcia mech dębowy wibruje jak nadmorski wiatr, pobudza pozostałe składniki i podkreśla „słoność” kompozycji. Brittany Breeze rozwija się spokojnie, jest nienachalny i elegancki, w ogólnym odbiorze łagodniejszy niż Cool Water, jednak nadal dynamiczny. To zapach z szyprowym duchem dawnych perfum w morskim klimacie, ale w bardzo nowoczesnym wydaniu. Polecamy go na dzień, na każdą okazję, zarówno dla starszych jak i dla młodszych panów.
OLTREMARE BOIS 1920 to spokojne wody oceanu. Dla tych, którzy lubią morki klimat zapachów, ale Cool Water jest dla nich przytłaczający, polecamy Oltremare. Zupełnie odmienny od wszystkich innych morskich kompozycji, kojący, łagodny, świeży, uspokajający jak szum morza. Mimo swojej lekkości, jest wybitnie trwały. W zapachu dominują nuty ozonowe, pochodzące z fiołkowych liści, geranium, herbata, mate i rabarbar, które przenikają subtelne cytrusy. Oltremare to perfumy na każdą okazję, fantastycznie orzeźwiające, letnie, relaksujące jak delikatna chłodna mgiełka. 
OCEANIA GIARDINO BENESSERE jest w tym zestawieniu ciekawostką, gdyż nie zawiera nut morskich ani wodnych. Gwarantujemy jednak, że nie jest zwykłym świeżakiem i z pewnością oczaruje każdą kobietę! Wodny klimat zapachu pozostaje tajemnicą, ale niewątpliwie Oceania jest morska i intrygująca jak bogini wód i mórz, która była inspiracją do stworzenia kompozycji. Na tle pozostałych perfum wyróżnia się lekką słodyczą, która pochodzi od soczystych cytrusów. Intensywny aromatyczny akord pochodzi od przypraw: różowego pieprzu i gałki muszkatołowej, a mech dębowy i lawenda kierują zapach nieco bardziej w męską stronę. Oceania jest świetlista, spokojniejsza niż Cool Water, bardziej radosna i raczej prezentuje się jako spacerujący brzegiem plaży turysta, który woli fotografować fale z brzegu, niż rzucać się w głębiny.

Amisell

dodany cze 9, 2021

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font:

Zadzwoń do naszego sklepu

+48 800 900 777

info@amisell.pl

Godziny pracy naszego sklepu:

W dni powszednie:

Sobota:

Niedziela:

od 8:00 do 21:00

od 9:00 do 20:00

od 10:00 do 19:00