Najnowsze informacje

Wyprzedź trendy dzięki naszym wpisom blogowym.
 • Wanilia w perfumach

  Wanilia w perfumach

  Wanilia pochodzi z Meksyku i Ameryki Środkowej. Jedna z najdroższych przypraw na świecie dzieli się na różne gatunki, z których najbardziej znane są wanilia Bourbon z Madagaskaru, planifolia  z Meksyku, wanilia z Tahiti i afrykańska z Ugandy. W perfumach jest składnikiem, który powszechnie uchodzi za afrodyzjak, ale i świetny utrwalacz. Jej słodki aromat doskonale współgra zarówno z owocami, kwiatami, jak i nutami drzewnymi, czy korzennymi i nie zawsze nadaje perfumom jedynie słodyczy. Na to, jaki zapach będą miały perfumy, wpływa jakość i gatunek przyprawy. Planifolia to wyważona, słodka i nieco ostra woń. Wanilia Bourbon ma lekko budyniowy aromat. Wanilia z Tahiti charakteryzuje się silnym, ale mniej słodkim zapachem, natomiast wanilia z Ugandy ma dużą ilość drzewnych, ziemistych, a nawet skórzanych tonów.

  przez Amisell - paź 30, 2023

  Czytaj więcej
 • Jesienne perfumy niszowe - rozgrzewające

  Jesienne perfumy niszowe - rozgrzewające

  Perfumy niszowe to wyjątkowe kompozycje, które doceni nawet najbardziej wymagający nos. Zapachy te narodziły się z pasji i zamiłowania do tradycyjnej sztuki perfumiarstwa, w której proces tworzenia kreacji wymaga czasu. Zapachy niszowe przeważnie bazują na naturalnych składnikach, których pozyskiwanie wiąże się z dużymi kosztami, co przekłada się na ich wyższą cenę, niż w przypadku perfum komercyjnych. Kolejną ważną kwestią jest produkcja. Perfumy niszowe w odróżnieniu od mainstreamu nie są produkowane na skalę masową. Jedyne w swoim rodzaju mieszanki opakowane są w często ręcznie wykonane flakony, które oprócz oryginalnego zapachu wypełnia ciekawa historia lub inspiracja.

  przez Amisell - paź 30, 2023

  Czytaj więcej
 • Sekret trwałości perfum

  Sekret trwałości perfum

  Co wpływa na trwałość perfum? Zastanawialiście się kiedyś, czy są sposoby na to, by przedłużyć trwałość zapachu? Zanim przejdziemy do sedna tematu przyjrzyjmy się składom perfum. 

  przez Amisell - paź 17, 2023

  Czytaj więcej
Loading...